RESPILON® Příběh očima táty dítěte s CF

Sophie Eleonora Jansa a rouška Respilon 

Sophie se narodila před necelými 3 lety, vše bylo úžasné první cesta autem domů z  porodnice, první koupání, úsměvy vše bylo krásné. Až do té doby, kdy nám zavolala paní doktorka, že se někde něco pokazilo a že si nás žádají v  Motole na nějakém testu a že je to hodně důležité! Snad druhý den jsme se měli dostavit na potní test. Vůbec jsme nevěděli, co a jak až do té doby, kdy mě paní doktorka zastavila na chodbě, když už byla žena s  dcerkou v  ambulanci. Paní doktorka říká „Pane, není to vůbec dobré. Vaše dcerka má Cystickou fibrózu.“ Poté jsme vešli do ambulance a výsledek byl pozitivní. V  tu chvíli se vám promítne obrovské množství všeho a cítíte se jakoby jste selhali, někdo vás rozstřílel dávkou z  kulometu. Po chvilce se ptáte sami sebe, proč Sophií proč ona, co se kde pokazilo, ten nahoře neexistuje, proč tak malé děťátko, proč, proč……?! Nevnímáte ani co vám lékař říká a vše se vám honí hlavou.  Když mi paní doktorka zaklepala na rameno a viděl jsem ženu v  slzách byl jsem zdrcen, ale musel jsem poslouchat co vše bude následovat. Paní doktorka nám vše vysvětlila ohledně dalších věcích jako léčba a hlavně edukační pobyt.

Následovala cesta domů a hlavou se nám honilo vše, jak to bude pokračovat.

Doma jsem vše vytvořili tak, jak nám paní doktorka řekla a přizpůsobili tak, abychom vytvořili nejlepší podmínky pro naši dcerku. 

Následovala i veterinární prohlídka naší jezevčice Conie. Stěry a testování v  laboratoři, jestli nemá nějaké bakterie a viry. 

Veškeré kytičky, co nebyly potřebné v  bytě šly pryč, dále následoval úklid a kompletní desinfekce všeho!     

Blížil se edukační pobyt v  FN MOTOL.  

Vše, co bylo potřebné jsme zabalili a vyrazili do Motola s  očekáváním co se ještě dozvíme!

Po ubytování a částečném rozkoukání přišla paní doktorka a začala nám vysvětlovat jak a co bude probíhat. Přinesla spoustu formulářů, dotazníků a celý časový plán. 

V  odpoledních hodinách k  nám přišla návštěva z  Klubu cystické fibrózy, kdy Sophií dostala malinkou roušku (více kusů) od firmy RESPILON, aby ji chránila od případného vdechnutí nějakých virů, které by ji mohly ohrozit nebo zhoršit její stav.

Nebylo to jednoduché malé miminko naučit mít něco na obličeji. Manželka byla ale vytrvalá a roušku Sophii používala a používá při každé návštěvě lékařského zařízení, ale i při návštěvě míst s větší koncentraci osob. Dokonce jsme roušku použili při návštěvě zoologické zahrady.

Teď už je Sophií větší a sama si o roušku řekne, když sami zapomeneme. Má svoji dětskou kabelku, kde má jednu roušku od firmy Respilon.

Jestli si myslíte, že to bylo jednoduché malé dítko naučit používat něco, co je mu nepříjemné, tak to bylo těžké. Manželka vymyslela, že jednu roušku dáme panence, kterou dcerka všude nosila, tak i panenka měla roušku a když dcerka nechtěla nosit, tak jsme jí říkali, že se i panenka chrání a že nebrečí. Tím se po čase vše vyřešilo a víme, že díky této roušce je Sophii chráněná.

Když jsem byl já nebo manželka nemocná, měli jsem roušky od Respilonu pro dospělé a chránili jsme tak Sophií i doma. Nikdy nic od nás nechytla a nebyla ani nemocná po návštěvách lékařských zařízení.

Myslím si, že to má smysl!! Díky rouškám RESPILON můžeme svoji milovanou dcerku chránit.

Tyto roušky se stali nedílnou součástí našich životů. Nedokážu si už představit, že bychom tyto roušky neměli!!!

Co se týče dnešní situace, tak se nám podařilo se spolupracovníky koupit na internetu R-shield šátky pro další členy našich rodin a kancelář. Díky Respilonu chráníme sebe, své kolegy a blízké!!!

Děkujeme za Vaše roušky a šátky.

 

S  pozdravem a úctou zdraví

Ing. Luděk Jansa DBA, LL.M.

 

zpět na Pomáháme